Nowy most na Sądecczyźnie!

Zakorkowana ulica Węgierska w Nowym Sączu, główna arteria prowadząca do Starego Sącza oraz malowniczych terenów zamieszkiwanych przez Czarnych Górali, za ponad 3 lata odejdzie w zapomnienie.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wybrał najkorzystniejszą ofertę budowy nowego połączenia DK 87 z DW 969 wraz z budową mostu na rzece Dunajec. Wybrany wykonawca (konsorcjum firm: INTOP S.A., Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z siedzibą w Dębicy) wybuduje nowy odcinek drogi wraz z mostem oraz ronda, chodniki i drogę dla rowerów. Na realizację inwestycji jednostka SWM przewidziała 36 miesięcy od momentu podpisania umowy. Głównym zadaniem nowej trasy będzie częściowe przejęcie ruchu drogowego, który obecnie odbywa się ul. Węgierską, mostem Piłsudskiego oraz mostem w Starym Sączu w ciągu DW 969.

Gratulujemy ZDW w Krakowie rozstrzygnięcia przetargu i trzymamy kciuki za sprawną realizację tej ważnej inwestycji dla mieszkańców Sądecczyzny.

Fot. ZDW w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *